4. Перепиши предложения, вставляя нужные формы глагола to be (am, is, are).  1). I ____ Ben. 2). I _____ little and happy. 3). My dad _____ Tom. 4). He ______ big. 5). We _____ from Boston. 6). What _______ your name? 7). Where...

4. Перепиши предложения, вставляя нужные формы глагола to be (am, is, are).  1). I ____ Ben. 2). I _____ little and happy. 3). My dad _____ Tom. 4). He ______ big. 5). We _____ from Boston. 6). What _______ your name? 7). Where _______ you from?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am Ben. I am little and happy. My dad is Tom. He is big. We are from Boston. What is your name? Where are you from?
Гость
I AM Ben. I AM little and happy. My dad IS Tom. He IS big. We ARE from Boston. What IS your name? Where ARE you from?