40 баллов! Беларусская литература! Пожалуйста напишите краткое содержание Яуген Хвалей "Прынцэса тусоуки", я начала читать, потом мне сказали, что там ещё много "сюрпризов" как в начале будет и желание читать отпало, а нужно оф...

40 баллов! Беларусская литература! Пожалуйста напишите краткое содержание Яуген Хвалей "Прынцэса тусоуки", я начала читать, потом мне сказали, что там ещё много "сюрпризов" как в начале будет и желание читать отпало, а нужно оформлять чит. дневник P.S. к/с в интернете нету(((
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У аповесці «Прынцэса тусоўкі» ўзняты сур'ёзныя праблемы сучаснай рэчаіснасці, найперш школьнай моладзі. Раскрываецца тэма так званых тусовак, школьнай наркаманіі і таксікаманіі. Адна з гераінь твора праходзіць якраз такі шлях, які заканчваецца не толькі яе асабістым падзеннем, але і драмай для аднакласнікаў.