40 БАЛЛОВ! СРОЧНО!!! Вставьте The либо a/an или оставьте без изменений там, где все верн

40 БАЛЛОВ! СРОЧНО!!! Вставьте The либо a/an или оставьте без изменений там, где все верно 1. Helen is____economist. She lives in____ United states and works for____investment company. 2. I love____sport,especially____tennis. I play two or three time____week if I can, but I'm not____very good player. 3. I won't be home for____dinner this evening. I'm meeting some friends after____work and we're going to____cinema 4. When____unemployment is high, it's difficult for____people to find____ work. It's____big problem
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 . an , an , an . 2 . a , a , a , a . 3 . a , a , a . 4 . an , a , a , a .