5. Make verbs: Driver – _____________ Player – _____________ Writer – _____________ Doer – ______________ Maker – _____________ Producer – ___________ Translator – _____________ Interpreter – _____________ Cooker – ___...

5. Make verbs: Driver – _____________ Player – _____________ Writer – _____________ Doer – ______________ Maker – _____________ Producer – ___________ Translator – _____________ Interpreter – _____________ Cooker – _____________ Diver – ______________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Drive, play, write, do, make, produce, translate, interpretate, cook, dive