5 песен со времен ВОВ(Великая Отечественная Война) и 5 песен наших времен о ВОВ -------------------------------------------------------------------------- Заранее спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
партызанскі тэлеграф Пятрусь Броўка Ён браў на службу птушак спевы, Выццё ваўчынае ў бары, Дапамагалі кветкі, дрэвы, Нажы, рыдлёўкі, тапары. варта партызанаў знала, Каго гукаў пастух-трубач, Чаго зязюлька кукавала, Чаго паветра драў дзяркач, Чаму ўначы ці на світанні Кракочуць качкі ў паплавах, Чаго расплакалася каня, Чаго кугакала сава. I без чарніла, без алоўка, — Каб ведаў штаб, каб знаў дазор, — Пісала на зямлі I ведаў штаб, што спланавана, Ісці дарогаю якой — Па тэлеграфе партызанаў Мы ўсе збіраліся на бой.