5. ПОМОГИТЕ! ПЛЕЗ! КТО ПЕРВЫМ ОТВЕТИТ ПОСТАВЛЮ ЛУЧШИМ ОТВЕТОМ!

Гость
1. these books 2. those watches 3. these dictionaries 4. these shelves 5. those clocks 6. these maps 7. those boxes 8. these chairs