5 речень з MUCH і 5 речень з MAHY Прошу Царя Англіської допомогти

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 There is much water in an ocean. 2 There must be much money in a bank. 3How much money do you want for it? 4 How much sugar do you want? 5 How much time will it take? 1 How many students are present today? 2 How many people are you going to invite to your party? 3 How many times a week you do exercises 4 Do you have many friends? 5 Not many people have heard about the accident