5 сказаў з звароткамі на тэму "Беражыце прыроду" Дапамажыце калі ласка

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сябры, не пакідайце пасля сябе смецце ў лесе! Таварышы, здавайце макулатуру, беражыце лес! Азёры Беларусі - багацце для будучых пакаленняў, памятай пра гэта, рыбак! Шаноўнае спадарства, калі ласка, сачыце за вогнішчамі!  Людзі, не палохайце жывёл наўмысна. Яны тут дома, а мы - у гасцях.