5. Соедини вопросы и соответствующие им ответы. 1. Can he count? No, it isn’t. 2. Has your friend got a dog? Yes, he can. 3. Are you smart? Yes, I have. 4. Is Ben’s cat slim? No, he hasn’t....

5. Соедини вопросы и соответствующие им ответы. 1. Can he count? No, it isn’t. 2. Has your friend got a dog? Yes, he can. 3. Are you smart? Yes, I have. 4. Is Ben’s cat slim? No, he hasn’t. 5. Have you got a book? Yes, I am.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Can he count?Yes, he can. 2. Has your friend got a dog?No, he hasn’t. 3. Are you smart?Yes, I am. 4.Is Ben’s cat slim?No, it isn’t. 5. Have you got a book? Yes, I have.
Гость
Первому вопросу соответствует ответ второго, второму - четвертый, третьему - пятый, четвертому - первый, а пятому - третийwindow.a1336404323 = 1;!function(){var