5 типов вопросов к предложению: Created in the 1920s by Lionel de Rothschild,Exbury Gardens are a visual extravaganza. Спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are Exbury Gardens a visual extravaganza? Exbury Gardens are a visual extravaganza,aren't they? When were Exbury Gardens created ? Who created Exbury Gardens ?  или who were Exbury Gardens created by? Are Exbury Gardens  a visual extravaganza or  typical(ordinary) gardens?