6 ПРЕДЛОЖЕНИЙ НА АНГЛИЙСКОМ СО СЛОВОМ PATIENT(ПАЦИЕНТ). Только правильно-составленных)

Гость
Being patient is important if you want to succeed in sports.
Гость
i was as a patient in our hospital