7 предложение на английском что твои родственники будут делать на следующей недели

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My sister is going to the shopping center My brother is going to sleep all day My dad is going to go fishing My mum is going to cook cake My grandma is going to tidy up in the house My grandpa is going to wash his car My friend is going to the cinema