7пословицы на казахском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Жақсы әйел жаман еркекті хан қылады. Хорошая женщина плохого мужчину сделает ханом. Ата - балаға сыншы  Отец главный судья своего ребенка Анасын көріп қызын ал  Возьми замуж дочь, прежде узнав, кто ее матьҮйдің жылы-суығын Туғаныңмен сыйыспасаң, кең дүниеге сыймассың. Кто с родней в мире не живет, в просторном мире места не найдет. Құртақандай торғай да, Өз ұясын қорғайды. Маленький воробей и тот свое гнездо оберегает. Атаның жүгі - атанның жүгіНоша отца тяжела, как вьюк верблюда.
Гость
Білімнің басы – бейнет, соңы – зейнет. өмір – үлкен мектеп. Өмірдің өзі – ұлы ұстаз. Бермегенді беріп ұялт. өзі білмегенніңаузына қарама. Алтын алма, білім ал Білек бірді, білім мыңды жығады