A-an appleB- a batC - a clever city cat D- a dog and E- the EastF- a fat and funny fish G- a gloomy gentleman H- a happy hippy hen I - an iceberg very far J- a jinni in a jarK- a kite and L-a logM- a monster on a mop N- a net a...

A-an apple B- a bat C - a clever city cat  D- a dog and  E- the East F- a fat and funny fish  G- a gloomy gentleman  H- a happy hippy hen  I - an iceberg very far  J- a jinni in a jar K- a kite  and L-a log M- a monster on a mop  N- a net and  O- an ox P- a postman with a box  Q- Elizabeth the Queen  R- a ruby in the ring  S- a seagull in the sea  T- a tiger in a tree U- a UFO  V- a van  W- a woman in the wood  X- an X-ray  Y- a yak  Z- a zebra in the zoo      Помогите как читать на англиийском,русскими буквами
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Э бэт, э клэвэр сити кэт, э дог энд, зи Ист, э фэт энд фанни фиш, э глуми джэнтлмэн, э хеппи хиппи хэн, эн айсберг вери фар, э джинни ин а джар(яр), э кайт,энд эл - э лог,э монстер он э моп, э нет энд,эн окс,э постмэн уиф э бокс, Элизабеф зе Квин, э раби ин э ринг, э сигулл ин э си,э тайгер ин э три, э ЮФОУ, э вэн, э вуман ин зе вуд, эн Икс - рэй, э йяк, э зибра ин зе зуу.