A spaceship is a machine....is used for travelling in the outer space.А) -Б) whatС) which Г) that Я думаю, либо that, либо which, но забыл какая между ними разница.

A spaceship is a machine....is used for travelling in the outer space. А) - Б) what С) which  Г) that  Я думаю, либо that, либо which, но забыл какая между ними разница.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Which - которая That - та Ответ: Which
Гость
 a spaceship is a machine which is used for travelling in the outer