Адзначце аднасастауныя развiтыя сказы: a.Ранiца. б.Халодны вечар. в.Марозiць. г.Снег. д.Спяшаюся у школу. е.Люблю жыццё. ё.Мацi чакае сына.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Аднасастаўны сказ - дзе адзін галоўны член - дзейнік або выказнік.  Развіты сказ - у якім ёсць даданыя члены.  а - аднасастаўны неразвіты (толькі дзейнік, няма даданых членаў) б - аднасастаўны развіты (толькі дзейнік, ёсць азначэнне халодны) в - аднасастаўны неразвіты (толькі выказнік, няма даданых членаў) г - аднасастаўны неразвіты (толькі дзейнік, няма даданых членаў) д - аднасастаўны развіты (толькі выказнік, ёсць акалічнасць у школу) е - аднасастаўны развіты (толькі выказнік, ёсць дапаўненне жыццё) ё - двухсастаўны развіты (і дзейнік, і выказнік, ёсць дапаўненне сына) Такім чынам, правільны адказ - б, д, е.