АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК 4 КЛАСС 7 ЗАДАНИЕ СОСТАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ О СЕЛЬСКОЙ МЕСТНОСТИ НАПРИМЕР Я ЖИВУ В СЕЛЕ У НАС ОЧЕНЬ КРАСИВЫЕ ЛЕСА ОЗЁРА

Гость
I live in the village. There is a like near my village. I like to swim there. There is a forest not far from my village. It’s very beautiful. I like to go there.