Английский язык Лёгкая задачка для умных людей =) Соедините следующие понятия по теме «Телевидение» (1-5) с их значениями (a-e). 1. turn the TV up 2. turn over 3. TV licence 4. commercials 5. favorite programs a) programs you l...

Английский язык Лёгкая задачка для умных людей =) Соедините следующие понятия по теме «Телевидение» (1-5) с их значениями (a-e). 1. turn the TV up 2. turn over 3. TV licence 4. commercials 5. favorite programs a) programs you like most b) money you have to pay if you have a TV c) the advertisements between programs d) to increase the volume e) to change to a different channel
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
5a 4c 3b 2e 1d _______________________________________________
Гость
1) 5-a 2) 4-c 3) 3-b 4) 2-e 5) 1-d