Английский язык упражнение 7. Переделай предложение по образцу. 1)Jane likes to eat________ 2)Jill and Pam play hockey________ 3)Pam can ride a horse___________ 4)Rocky sings at home________ 5)Dino is a teacher________ 6)Pupil...

Английский язык упражнение 7. Переделай предложение по образцу. 1)Jane likes to eat________ 2)Jill and Pam play hockey________ 3)Pam can ride a horse___________ 4)Rocky sings at home________ 5)Dino is a teacher________ 6)Pupils are lazy______
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jane likes eating Jill and Pam play hockey every day. Pam can ridding a horse Rocky sings every day Dino is a teacher of maths pupils are very lazy. сделала как поняла. заранее простите