Answer the questions What are your favourite foods?______________________________ Where do you eat lunch?_______________________ What do you usually aet for lunch?_________________ Who usually cooks at home?____________________...

Answer the questions What are your favourite foods?______________________________ Where do you eat lunch?_______________________ What do you usually aet for lunch?_________________ Who usually cooks at home?__________________________ Do you help?____________________________ Do you sometimes go ro a restaurant?____________________ When do you go?_________________________________ What is your favourite restaurant called?_____________________ Дам 70 балов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My favorite foods is cookie. 2. I eat lunch at home. 3. I eat usually for lunch is soup and mashed potatoes(пюре). 4. Usually cooks at home my mother. 5. Yes, I do. 6. Yes, I do. 7. I go about 3 o'clock. 8. "Cookie". P. S. Сорри, если что-то не так.