As  headteacher  of  a  local  state  school in  london, i would like  to  invite a  group of  up  to 20 students and  2  teachers  from your  school  to  visit  us. I propose that you  come  for  15-10 days in  April 2007  and...

As  headteacher  of  a  local  state  school in  london, i would like  to  invite a  group of  up  to 20 students and  2  teachers  from your  school  to  visit  us. I propose that you  come  for  15-10 days in  April 2007  and  that  your  group  stays  with  the  familis  of  children from  our  school. Or  school  will  be  responsible  for  the  costs of  accomodation  and  for  the  educational  and  social  programme, as  agreed  with  our  partners  from  your school.       ПЕРЕВИСТИ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  Как директор местной государственной школы в Лондоне, я хотел бы пригласить группу из 20 студентов и 2 преподавателей вашей школы навестить нас. Я предлагаю, чтобы вы приехали на 15-10 дней в апреле 2007 года и чтобы ваша группа остановилась в семьях учеников  нашей школы. Наша школе будет нести ответственность за расходы на проживание, образовательные и культурные программы по согласованию с нашими партнерами вашей школы