B. Подберите к каждому слову или словосочетанию в колонке А соответствующее из колонки ВА                                       В1. essential                      а. thing that can vary2. area of life                     b. ide...

B. Подберите к каждому слову или словосочетанию в колонке А соответствующее из колонки В А                                       В 1. essential                      а. thing that can vary 2. area of life                     b. idea, opinion 3. memorize                    с absolutely necessary 4. adequate                     d. most important 5. concept                       e. sphere of activity 6. variable                        f. learn by heart 7. indispensable               g. satisfactory, sufficient  С Заполните пропуски антонимами и синонимами  right ...                                         ... new, up-to-date  ... complex                                    most important ...  adequate ...                                  ... absolutely necessary
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 c 2 e 3 f 4 g 5 b 6 a 7 d