Было гэта напярэдадні зімы. Я адчыніў дзверы ў сенцы і на падлозе ўбачыў матылька. Ад холаду матылёк зусім аслаб і ледзьве варушыў крылцамі. 1)обозначить склон назоўнікаў.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
зімы - родны дзверы - вінавальны сенцы - вінавальны на падлозе - месны матылька - вінавальны холаду - родны матылёк - назоўны крылцамі - творны