Cats and dogs are very popular pets in Russia. This is Alyosha s story about his pet. Timka is a sheepdog. She is 2. She is very clever and can do a lot of things. She can say "Hello". She can lie down. She can sit. She can sta...

Cats and dogs are very popular pets in Russia. This is Alyosha s story about his pet. Timka is a sheepdog. She is 2. She is very clever and can do a lot of things. She can say "Hello". She can lie down. She can sit. She can stand. She can dance. She can swim. She can jump. Timka s medals. Нужен Перевод И В Русском Чтении
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Коты и собаки очень популярные домашние животные в России. Это история Алеши о его питомце. Тимка - овчарка. Ей два года.Она очень умная и умеет исполнять множество команд. Она умеет говорить "Привет". Она умеет лежать, сидеть, стоять, танцевать, плавать, прыгать. У Тимки есть медали. кэтс энд догс а вери попьюла пэтс ин Раша. Зис из Алешас стори эбаут хиз пэт.Тимка из э шипдог. Ши из ту. Ши из вери  клэвэ энд кэн ду э лот ов фингс. Ши кэн сэй хелоу. Ши кэн лай даун. Ши кэн сит. Ши кэн стэнд. Ши кэн данс. Ши кэн свим. Ши кэн джамп. Тимкас мэдалс