Cделайте 5 типов вопросов из предложения The car was stolen unless parked in a London street

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Was the car stolen unless parked in a London street? Was the car stolen unless parked in a London or Moscow street? The car was stolen unless parked in a London street, wasn't it? What was stolen unless parked in a London street?  What happened to the car unless it was parked in a London street?