Чому поверхня нігтя має рожевий колір?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нігтєва пластина — це відмерлий шар кератину. В нігтєвому матриксі кератиноцити (один з видів клітин нігтєвого ложа) являють собою рожеву ділянку шкіри, яка продовжується далі за «луну». Нігтєве ложе багате на кровоносні капіляри, через які поступає кров збагачена киснем і завдяки цьому нігтєве ложе має здоровий рожевий колір.
Гость
Сама по себе пластина бесцветна и прозрачна, а розовый цвет ногтям придают кровеносные сосуды, расположенные в коже под ней. Эти сосуды обогащают ногтевую пластинку кислородом и питательными веществами. Нервные окончания, расположенные в ложе, отвечают за болевые ощущения, которые возникают в случае травмы ногтя.