Чому за допомогою барометрів можна прогнозувати погоду та вимірювати висоту

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для чого потрібен барометр?Нільс Бор, відомий фізик і лауреат Нобелівської Премії, придумав два десятки способів вимірювання висоти будинків за допомогою барометра. Наприклад: Можна спустити барометр з даху будівлі на мотузці. Коли барометр торкнеться землі, підняти його назад і виміряти довжину мотузки.Можна піднятися на дах будівлі і скинути барометр вниз. Вимірявши час і знаючи прискорення вільного падіння нескладно вичіліть висоту.Знаючи висоту барометра можна виміряти довжину його тіні і довжину тіні будівлі, і обчислити висоту будівлі по пропорції.Ці способи він придумав у відповідь на стереотипне і шаблонне викладання фізики в школі, він хотів показати, що знаючи фізику, будь-який прилад годиться для будь-яких вимірювань. З за допомогою барометра можна вимірювати не тільки атмосферний тиск.