Что вставить?Rick`s hen .... red                 a) can b) isHe .... seven                         a) is    b)  am I .... got six grey rabbits        a) have    b)  hasKate .... got a funny fox        a) have    b) hasJim`s dog...

Что вставить?Rick`s hen .... red                 a) can b) isHe .... seven                         a) is    b)  am I .... got six grey rabbits        a) have    b)  hasKate .... got a funny fox        a) have    b) hasJim`s dog ... swim                a) is     b) can
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
b)is a)is a)have b)has b)can