Даю тридцать баллов за два задания! Нужно написать 8 предложений на эту тему: Andrew

Даю тридцать баллов за два задания! Нужно написать 8 предложений на эту тему: Andrewis making plans for Sundey. Write what he will do. Use: to visit Granny, to buy f00d for Rex, to take Rex for a walk, to help Mum, to go to the swimming pool,to play chess. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. И еще одно задание - тоже 8 предложений: Bob will not do what Andrew will do. Write so. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Жду с нетерпением. Засчитываются ответы на оба задания!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He will visit his lovely Granny. He will buy tasty food for his pet Rex. He will take Tex for a walk. Also he will help his dear mother. He will go to the swimming pool. He will play chess. Остольное не дано. Сори