Данные слова : Walk ,don't be,late ,eat,feed,wash,ask,help,do,turn ,off,don't be silly на до ставить в это текста вот текст : 1-Jack!Jessica! ... ... the computer!And ... your homework. 2-Jessica, ... your meal, ... . And ... F...

Данные слова : Walk ,don't be,late ,eat,feed,wash,ask,help,do,turn ,off,don't be silly на до ставить в это текста вот текст : 1-Jack!Jessica! ... ... the computer!And ... your homework. 2-Jessica, ... your meal, ... . And ... Freddie.He's hungry! - Ok.I will. 3-... ... the dishes,David.-I'm afraid,i can' t do it now.I do it in the evrning .Ok? 4-David! ... Fteddie !And ... ... ... for dinner, ...! -Ok.I won 't. 5- Mum ! ... me with my homework, ...!-I 'm sorry ,I have no time . ... Dad! пожалуйста помогите!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. turn off, do 2 eat, feed Freddie 3 не знаю 4 wash, дальше не знаю, возможно dont walk, потом din`t be late 5 help, ask dad