Дапишыте усказы назоуники з прыметниками, пастауце их у творным склоне. Абазначце канчатки прыметникау. Усе лисце з дрэу пазрывала ..... .... . Дароги занясло... ... ... . Праз замерзлую раку можна праехаць тольки па .. .. . З ...

Дапишыте усказы назоуники з прыметниками, пастауце их у творным склоне. Абазначце канчатки прыметникау. Усе лисце з дрэу пазрывала ..... .... . Дароги занясло... ... ... . Праз замерзлую раку можна праехаць тольки па .. .. . З ... ... прыйшла зима. Словы да даведки: злосны вецер, сухи калючы снег, халоднае надвор*е, саннай дарагой.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)злосным ветрам 2)сухим калючым снегам 3)саннай дарозе 4)халодным надвор*ем