Дайте правильные ответы Where do you study? What form are you in? How long are your lessons? How long does it take you to go your homework?Дам 30 балл

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I study at school №(пишем номер школы) I am in ... form(пишем номер класса) My lessons last till 2 o'clock. It takes me one hour to do my homework.
Гость
1 Where do you study? - I study at school #__ 2 What form are you in?- I'm in _ grade 3 How long are your lessons?