ДАЮ 30 БАЛЛОВ, ПОМОГИТЕ!!! Заполните таблицу четырьмя формами глагола. Обратите внимание, что некоторые из них неправильные. Со всеми глаголами составьте предложения (с одной из форм). Infinitive Past Simple ...

ДАЮ 30 БАЛЛОВ, ПОМОГИТЕ!!! Заполните таблицу четырьмя формами глагола. Обратите внимание, что некоторые из них неправильные. Со всеми глаголами составьте предложения (с одной из форм). Infinitive Past Simple Participle II Participle I work stay take bring cost live skate jump
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Infinitive: to work, to stay, to take, to bring, to cost, to live, to skate, to jump Past Simple: worked, stayed. took, brought, cost, lived, skated, jumped Participle ІІ: worked, stayed, took, brought, cost, lived, skated, jumped Participle І: working, staying, taking, bringing, costing, living, skating, jumping