Даю 34 балла за простой вопрос! 1. Он ходит в кино каждую неделю. 2. Она читает книги в воскресенье 3. Мой брат часто ест мороженое 4. Бабушка покупает фрукты и овощи каждый день. 5. Моя сестра моет посуду каждый вечер. 6. Моя ...

Даю 34 балла за простой вопрос! 1. Он ходит в кино каждую неделю. 2. Она читает книги в воскресенье 3. Мой брат часто ест мороженое 4. Бабушка покупает фрукты и овощи каждый день. 5. Моя сестра моет посуду каждый вечер. 6. Моя подруга любит читать вслух. 7. Наша тётя говорит по телефону каждый день. 8. Моему брату нравиться рисовать красками. 9. Наша семья фотографирует в деревне летом. 10. Девочка пишет письма каждую субботу.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He goes to the movies every week. 2. She reads books on Sunday 3. My brother often eats ice cream 4. Grandma buys fruits and vegetables every day. 5. My sister washes the dishes every evening. 6. My girlfriend likes to read out loud. 7. Our aunt speaks on the phone every day. 8. My brother likes drawing with colors. 9. Our family takes pictures in the village in the summer. 10. A girl writes letters every Saturday
Гость
1. He goes to the movies every week.2. She reads books on Sunday3. My brother often eats ice cream4. Grandma buys fruits and vegetables every day.5. My sister washes the dishes every evening.6. My girlfriend likes to read out loud.7. Our aunt speaks on the phone every day.8. My brother likes drawing with colors.9. Our family takes pictures in the village in the summer.10. The girl writes letters every Saturday. Пожалуйста)