Джилл не успела дописать рассказ про Трикки. Закончи её рассказ, используя слова: crocodiles, short, nice, shirt, brave, boy. He is a nice _____________ . He likes _________

Джилл не успела дописать рассказ про Трикки. Закончи её рассказ, используя слова: crocodiles, short, nice, shirt, brave, boy. He is a nice _____________ . He likes _________ ____. He has got a red ___________. His shirt is ____________. It is not ____________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is a nice boy He likes crocodiles He has got a red shirt His shirt is nice It is not short