DIALOGUE VOCABULARY how long have you been living/staying here? what are your favourite outings? how ofter do you see different shows? what performance impressed you the most? do you mean that...? it sounds fantastic. i often/s...

DIALOGUE VOCABULARY how long have you been living/staying here? what are your favourite outings? how ofter do you see different shows? what performance impressed you the most? do you mean that...? it sounds fantastic. i often/sometimes go to classical music concerts/ operas/ ballets/ musicals/ the movies. i really engoyed.. that`s unbelievable! Переведите предложения) (срочно)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Как долго ты живёшь тут? Какой твой любимый вид отдыха?(могу ошибаться) Как часто ты смотришь разные шоу? - Ты имел ввиду...? Это звучит фантастически. Я иногда хожу на концерты/оперы/балеты/фильмы классической музыки. Мне понравилось Это невероятно!