Для пом'якшення води іноді застосовують натрій ортофосфат NA3PO4.На чому грунтується використання цієї солі? Наведіть рівняння відповідних реакцій
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Твердість води обумовлена наявністю гідрогенкабортанів Кальцію і Магнію, сульфатів Кальцію і Магнію.
Застосування натрій ортофосфату для пом'якшення води називають фосфатним методом.
А грунтується він на тому, що при взаємодії, наприклад, сульфатів Кальцію і Магнію з натрій ортофосфатом - утворюються Кальцій і Магній ортофосфати, які випадають в осад:
3CaSO4+2Na3PO4=Ca3(PO4)2(осад)+3Na2SO4
3MgSO4+2Na3PO4=Mg3(PO4)2(осад)+3Na2SO4