Добавь Do или Does. 1._ I speak good Italian?-yes, you _. 2._you drive to work?-no,I _. 3._they work hard at university?-yes, they_.

Добавь Do или Does. 1._ I speak good Italian?-yes, you _. 2._you drive to work?-no,I _. 3._they work hard at university?-yes, they_. 4._Alan smoke?-no, he_. 5._Patrick like computer games and cartoons?-yes, they_. 6._children usually eat much ice-cream?-yes, they_. 7._you take exams every month?-no, we_.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) does 2)do 3)do 4)does 5) does 6)does 7)does