Добрый вечер всем! Прошу о срочной помощи! Выполнение заданий с переводом! Заранее спасибо всем!Задание 1.Задайте специальные вопросы к следующим предложениям:1) We go to school on hood every day.2) Yesterday I went to the swim...

Добрый вечер всем! Прошу о срочной помощи! Выполнение заданий с переводом! Заранее спасибо всем! Задание 1. Задайте специальные вопросы к следующим предложениям: 1) We go to school on hood every day. 2) Yesterday I went to the swimming pool. Задание 2. Напишите нужную форму глаголов: 1. Myfather usually gets up at seven o"clock. Yesterday he___ up at 8 o"clock. 2. She watches TV every day at six o"clock. Yesterday she________ at five. 3.I drink milk for breakfast. I_____two glasses last Monday. 4. I like to eat eggs for supper. Yesterday I ______eggs for breakfast. 5. She likes to see beautiful paintings. She___________a lot of beautiful paintings at the National Gallery last mounth.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Задание 2 1.got up 2.watched 3.drank 4.ate 5.saw
Гость
1. How do you go to school every day? 2. Where did you go yesterday? 1. Yesterday he woke up at 8 o'clock. 2. Yesterday she watched at five 3. I drunk two glasses last Monday 4. Yesterday I ate eggs for breakfast 5. She saw a lot of beautiful...