Допишите вместо пробелов. тема My room is always tidy.   I dont have a lot of furniture in my room. There is_________________and__________. I put___________________________________________________. I keep_______________________...

Допишите вместо пробелов. тема My room is always tidy.   I dont have a lot of furniture in my room. There is_________________and__________. I put___________________________________________________. I keep____________________________________in______________________. I____________________cleaning my room.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a sofa and TV. i put a book on desk, i keep in touch. i always cleaning my room.