ДОПОМОЖІТЬ!!!потрібно поставити слова у правильній формі

ДОПОМОЖІТЬ!!! потрібно поставити слова у правильній формі
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. failure...regulations...fatality. 2. agreement...argument. 3. advertisements. 4. creature...hunters. 5. requirements...employee. 6. exposure...harmful. 7. actors...directors...producers...singers. 8. departure....safety. 9. pleasure. 10. instructor....training.
Гость
1 failure-regulations-fatality 2 agreement-argument 3 advertisement 4 creature-hunting/hunters 5 requirements-employees 6 exposure-harmful 7 actors-directors-producers-singers 8 departure-safety 9 pleasure 10 instructor-training