Два вопроса из тесты по английскому языку. Те, кто в английском хорошо разбирается-прошу помочь. 1. I would be happy if he didnt ...me like a child. a) treat b) behave c) pretend d) speak. 2. You had no choice, ..you? a) did b)...

Два вопроса из тесты по английскому языку. Те, кто в английском хорошо разбирается-прошу помочь. 1. I would be happy if he didnt ...me like a child. a) treat b) behave c) pretend d) speak. 2. You had no choice, ..you? a) did b) had c) hadn`t d) didn`t
Гость
1. I would be happy if he didn`t ...me like a child. a) treat 2. You had no choice, ..you? b) did