Джек записал разговор Билла с Диком на магнитофон. Некоторые слова и предложения не записались. Какие? 1....... 2. Hi, Bill! 3. Do you want to play? 4.................. 5.................. 6. But I can*t play lego/ 7. Can you p...

Джек записал разговор Билла с Диком на магнитофон. Некоторые слова и предложения не записались. Какие? 1....... 2. Hi, Bill! 3. Do you want to play? 4.................. 5.................. 6. But I can*t play lego/ 7. Can you play computer games? 8.................. 9. Do you like to play with a computer? 10................. 11....................... 12. Yes, I*ve got a robot. 13. Then let*s play with it. 14............................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Hi,Dik! 2. Hi, Bill! 3. Do you want to play? 4.Yes, I want. I would play football 5. it's a good idea, but I do not have the ball. Let's play Lego? 6. But I can't play lego/ 7. Can you play computer games? 8..Yes, I can. 9. Do you like to play with a computer? 10.No. I don't. I prefer to play board games, cars and robots. 11.Do you have a robots? I like them. 12. Yes, I've got a robot. 13. Then let's play with it. 14. why not.