Емоційно-експресивний або стилістичний компонент у речення можуть вносити: А присудки; Б інверсії; В поширені означення; Г другорядні члени речення. 3. З’ясуйте, в якому реченні пропущено тире між підметом і присудком: А Гомоні...

Емоційно-експресивний або стилістичний компонент у речення можуть вносити: А присудки; Б інверсії; В поширені означення; Г другорядні члени речення. 3. З’ясуйте, в якому реченні пропущено тире між підметом і присудком: А Гомоніти з високим начальством було для Хоми втіхою (О. Гончар). Б Жити значить безперервно рухатися вперед (С. Джонсон). В Твоя любов як сміх дитячий (Д. Іванов). Д Ми сірі гуси в хмарі (А. Малишко). 4. Укажіть двоскладне речення, яке легко перебудувати на односкладне. А Тайга не давала йому нічого. Б Дівчина враз насупилась, розгнівалася. В Даремно він нишпорив з пильністю вченого і з відчаєм голодного. Г Його гнала вперед надзвичайна впертість, сто разів випробувана і загартована мужність (З творів І. Багряного). 5. Укажіть речення, в якому неправомірно пропущено кому між однорідними членами. А Холодні зірки мерехтіли в темному небі, і нескінченний Чумацький Шлях простягався у вічність двома велетенськими кривими коліями (О. Довженко). 128 Усі уроки української мови в 11 класі. Академічний рівень Б Леся полюбила Сомка іще тоді, як він було носить її на руках і дарує їй то золоті сережки, то добре намисто. В Іще тоді звав він її своєю судженою і зложив з Черевани- хою руки. Г Защеміло горде дівоче серденько, да мовчала небога не сказала й матері (З творів П. Куліша). 6. З’ясуйте, в якому з речень вжито зайву кому. А Марія переживала прочитане, раділа чи плакала разом із тими людьми, про яких оповідала книжка. Б Гнат як міг припрошував, підкладав їй, що видавалося йому смачнішим, годував цукерками, як дитину. В Піднесена й урочисто чиста Марія приймала свої дари, цілувала кожного в уста, а Мартина — схилилася і, як батька, поцілувала в руку. Г Одарці дещо не до вподоби, що Марія занехаяла старосвітські звичаї, і не вбиралася до шлюбу, як це було прийнято, але такі вже настали часи (З творів У. Самчука). 7. Визначте, яке з речень ілюструє правило вживання двокрапки після узагальнювального слова перед однорідними. А З Оксаною от що: їй 17 літ, батько її, Рубан, сюсюкає, а мати теж сюсюкає. Б І далі (щоб не забути): у перший, у другий, як і в дальші томики я вкладаю речі, ще ніде не друковані. В Дивишся на гетьманський ліс, згадується: гетьманщина, Гоголь, татари, Карло XII і т. ін. (З творів М. Хвильового). Г Все зберегла моя уява: ті ночі зоряні, ті дні (В. Сосюра). 8. З’ясуйте, в якому з речень двокрапка після узагальнювального слова перед однорідними членами невиправдано пропущена. А Тьотя Бася не обідала її обід з’їв хтось. (У. Самчук) Б Йшли разом до комори, розглядали та упорядковували свої подарунки хустки, спідниці, полотно. (У. Самчук) В Люблю дивитись на Дніпро з його стрімких високих круч (В. Сосюра) Г Павлина Анфисівна сама ж невинність вона ж не знала, що Анфиса Павлівна дитячу котлету їла (3 творів М. Хвильового). 9. З’ясуйте, в якому з речень після однорідних членів замість коми слід поставити тире. А Сусіди посідали на призьбі, запалили люльки, вернулись до своєї розмови (С. Васильченко). Стилістика простих речень 129 Б Він приніс здоровий пучок ласкавцю, гвоздиків та крокусу, котрий вже зацвів жовтогарячими патлатими квітками (І. Нечуй-Левицький). В І зелений садок, і маленька пасіка в садку під горою, і криниця під грушею, і левада, і зелена діброва на горах, і розмова з Лавріном за пасікою, все ніби заквітчало свекрову хату квітками та залило пахощами (І. Нечуй-Левицький). Г Як не любити зими сніжно-синьої на Україні моїй, Саду старого в пухнастому інеї, Сивих, веселих завій? (М. Рильський). 10. Укажіть речення, що потребує стилістичної правки. А У поемі «Сон» Тарас Шевченко зображує тяжку долю українського селянства. Б Після одруження інститутка почала жити на хуторі чоловіка. В Панночка сердилась на Устину з Прокопом і на свого чоловіка, на полковника, гостей, що не зручно при них їй було заборонити їм повінчатися. Г За те, що Прокіп не дав панночці зобидити Устину, його віддали в москалі. 11. З’ясуйте, що виражає в реченні звертання ^ О земле рідная! Не жатиме неситий пшениці на твоїх ланах! (М. Рильський) А докір; Б радість; В іронію; Г гідність. 12. Визначте, що виражає вжите у реченні вставне слово Ось, нарешті, видко віддалік і її будинок (Ю. Яновський). А впевненість або невпевненість у повідомленні; Б почуття (емоційна оцінка повідомлюваного); В ввічливість для активізації бесіди; Г вказівку на джерело повідомлення.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Емоційно-експресивний або стилістичний компонент у речення можуть вносити:   Б інверсії;   3. З’ясуйте, в якому реченні пропущено тире між підметом і присудком:   Б Жити значить безперервно рухатися вперед (С. Джонсон).   4. Укажіть двоскладне речення, яке легко перебудувати на односкладне. Б Дівчина враз насупилась, розгнівалася. (Враз насупилась, розгнівалася).   5. Укажіть речення, в якому неправомірно пропущено кому між однорідними членами. Г Защеміло горде дівоче серденько, да мовчала небога (,)не сказала й матері (З творів П. Куліша). 6. З’ясуйте, в якому з речень вжито зайву кому.   Г Одарці дещо не до вподоби, що Марія занехаяла старосвітські звичаї  (,)  і не вбиралася до шлюбу, як це було прийнято, але такі вже настали часи (З творів У. Самчука). 7. Визначте, яке з речень ілюструє правило вживання двокрапки після узагальнювального слова перед однорідними.    Г Все зберегла моя уява: ті ночі зоряні, ті дні (В. Сосюра). 8. З’ясуйте, в якому з речень двокрапка після узагальнювального слова перед однорідними членами невиправдано пропущена. Б Йшли разом до комори, розглядали та упорядковували свої подарунки (:)  хустки, спідниці, полотно. (У. Самчук). 9. З’ясуйте, в якому з речень після однорідних членів замість коми слід поставити тире.   В І зелений садок, і маленька пасіка в садку під горою, і криниця під грушею, і левада, і зелена діброва на горах, і розмова з Лавріном за пасікою - все ніби заквітчало свекрову хату квітками та залило пахощами (І. Нечуй-Левицький). 10. Укажіть речення, що потребує стилістичної правки.    В   Панночка сердилась на Устину з Прокопом і на свого чоловіка, на полковника, гостей, що не зручно при них їй було заборонити їм повінчатися.   11. З’ясуйте, що виражає в реченні звертання ^ О земле рідная! Не жатиме неситий пшениці на твоїх ланах! (М. Рильський) Г  гідність. 12. Визначте, що виражає вжите у реченні вставне слово Ось, нарешті, видко віддалік і її будинок (Ю. Яновський). А впевненість або невпевненість у повідомленні;