Еритирдилер куйылган сынауыктардын кайсысында темир 3 хлориди ,мыс 2хлориди хром 3 хлориди болатыны аныктандар

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сілті ерітіндісін құйып, əр ионның өзіне сəйкес гидроксидтерін тұнбаға түсіреміз, сосын сол гидроксидтердің түсіне қарай ажыратамыз. Егер сілті қосқанда қоңыр тұнба түзілсе, демек бастапқыда онда Fe(3+) ионы болған, ал егер көк тұнба түзілсе, демек Cu(2+) ионы, егер сұр-жасыл тұнба түзілсе демек Cr(3+) ионы болды деген сөз 1) FeCl3+3NaOH=3NaCl+Fe(OH)3 -----Fe(OH)3 (қоңыр тұнба)----- 2) CuCl2+2NaOH=2NaCl+Cu(OH)2 -----Cu(OH)2 (көк тұнба)----- 3) CrCl3+3NaOH=3NaCl+Cr(OH)3 -----Cr(OH)3 (сұр-жасыл тұнба)-----