2. What
- What language does Sadie learn at school? (Какой язык Сэди изучает в школе)
- French. (Французский)
3. What sort of
- What sort of music does Joe like? (Какой стиль музыки предпочитает Джо)
- Rap and hip-hop. (Рэп и хип-хоп)
4. Who
- Who doesn't eat meat? (Кто не ест мясо)
- Sadie. (Сэди)
5. Where
- Where does Sadie play hockey? (Где Сэди играет в хоккей)
- At school. (В школе)
6. When
- When does Sadie go to the judo club? (Когда Сэди ходит на дзюдо)
- On Friday. (По пятницам)
7. Why
- Why do Joe and Sadie want to go to Australia? (Почему Джо и Сэди хотят поехать в Австралию)
- Because they want to see their cousins. (Они хотят навестить их двоюродных братьев/сестер)