Есть тут кто хоть немного соображает в английском? Нужно составить предложения с данными словосочетаниями: To be ready for test In September To work as a barman In Rome At the moment To get a job in my uncle's bar To study Med...

Есть тут кто хоть немного соображает в английском? Нужно составить предложения с данными словосочетаниями: To be ready for test In September To work as a barman In Rome At the moment To get a job in my uncle's bar To study Medicine at university
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am not sure that you are ready for Maths test. In September I will buy a new apartment. Have you ever worked as a barman? I was in Rome many years ago. At the moment I am studying English words. Do you want to get a job in my uncle's bar? She has always wanted to study Medicine at university.