Every country has own traditions and customs. составить общий вопрос и краткий и полный ответ. There are some common holidays in England, Scotland, Wales and Northern Ireland.Общий вопрос и краткий и полный ответ. English peopl...

Every country has own traditions and customs. составить общий вопрос и краткий и полный ответ. There are some common holidays in England, Scotland, Wales and Northern Ireland.Общий вопрос и краткий и полный ответ. English people celebrate Maslenitsa.Общий вопрос и краткий и полный ответ. Плиз. 17 +баллов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How many countries are have some common holidays.--4 countries(краткий) 4 countries are have common holidays. What holiday do english people celebrate? --Maslenitsa. English people celebrate maslenitsa.