Express the same of EnglishExample: Dolly s painting imppressed Bob. Dolly s painting made a great imppression on Bob.1. Janes words didnt impress Mary. 2. Charless photos made a deep impression on me.Помогите пожалуйста) Буду ...

Express the same of English Example: Dolly s painting imppressed Bob.  Dolly s painting made a great imppression on Bob. 1. Janes words didnt impress Mary.  2. Charless photos made a deep impression on me. Помогите пожалуйста) Буду благодарна**)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jane's words didn't make any impression on Mary. Charles's photos impressed me.