Father's day a) second sundayin may mother's day b) april 1 new year's day c) march 8 april fool's day d) january 1 children's day e) march 20 women's day f) june...

Father's day a) second sundayin may mother's day b) april 1 new year's day c) march 8 april fool's day d) january 1 children's day e) march 20 women's day f) june 1 novruz g) the third sunday of june christmas h) december 25
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Father`s day - g Mother`s day - a New Year`s day - d April Fool`s day - b Children`s day - f Women`s day - c Novruz - e Christmas - h